EPCOS - TDK Electronics B32672L8472K289
Part No.:
B32672L8472K289
Description:
CAP FILM 4700PF 10% 2KVDC RADIAL
Shipping
B32672L8472K289 Information
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
700V
Voltage Rating - DC:
2000V (2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)