EPCOS - TDK Electronics B32672L1682K189
Part No.:
B32672L1682K189
Description:
CAP FILM 6800PF 10% 1.6KVDC RAD
Shipping
B32672L1682K189 Information
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
600V
Voltage Rating - DC:
1600V (1.6kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)