EPCOS - TDK Electronics B32672L0103J289
Part No.:
B32672L0103J289
Description:
CAP FILM 10000PF 5% 1KVDC RADIAL
Shipping
B32672L0103J289 Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
250V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)