EPCOS - TDK Electronics B32671L6223K000
Part No.:
B32671L6223K000
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD
Shipping
B32671L6223K000 Information
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
250V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)