EPCOS - TDK Electronics B32671L6223J000
Part No.:
B32671L6223J000
Package:
Radial
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC RAD
Shipping
B32671L6223J000 Information
Package/Case:
Radial
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
250V
Voltage Rating - DC:
630V
Dielectric Material:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)