EPCOS - TDK Electronics B32671L6153J189
Part No.:
B32671L6153J189
Description:
CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC RAD
Shipping
B32671L6153J189 Information
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
250V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)