EPCOS - TDK Electronics B32671L4273J000
Part No.:
B32671L4273J000
Description:
CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC RAD
Shipping
B32671L4273J000 Information
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
400V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)