EPCOS - TDK Electronics B32652A2221K000
Part No.:
B32652A2221K000
Package:
Radial
Description:
CAP FILM 220PF 10% 2KVDC RADIAL
Shipping
B32652A2221K000 Information
Package/Case:
Radial
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
700V
Voltage Rating - DC:
2000V (2kV)
Dielectric Material:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)