EPCOS - TDK Electronics B32621A6332K000
Part No.:
B32621A6332K000
Package:
Radial
Description:
CAP FILM 3300PF 10% 630VDC RAD
Shipping
B32621A6332K000 Information
Package/Case:
Radial
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
400V
Voltage Rating - DC:
630V
Dielectric Material:
Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)