EPCOS - TDK Electronics B32620A6222J189
Part No.:
B32620A6222J189
Description:
CAP FILM 2200PF 5% 630VDC RADIAL
Shipping
B32620A6222J189 Information
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
400V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)