EPCOS - TDK Electronics B32620A6182J289
Part No.:
B32620A6182J289
Description:
CAP FILM 1800PF 5% 630VDC RADIAL
Shipping
B32620A6182J289 Information
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
400V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)