EPCOS - TDK Electronics B32620A4682K000
Part No.:
B32620A4682K000
Description:
CAP FILM 6800PF 10% 400VDC RAD
Shipping
B32620A4682K000 Information
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
400V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)