EPCOS - TDK Electronics B32620A0272K289
Part No.:
B32620A0272K289
Description:
CAP FILM 2700PF 10% 1KVDC RADIAL
Shipping
B32620A0272K289 Information
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
500V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)