EPCOS - TDK Electronics B32560J8822J000
Part No.:
B32560J8822J000
Description:
CAP FILM 8200PF 5% 630VDC 2DIP
Shipping
B32560J8822J000 Information
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
400V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)