EPCOS - TDK Electronics B32560J8103M000
Part No.:
B32560J8103M000
Description:
CAP FILM 10000PF 20% 630VDC 2DIP
Shipping
B32560J8103M000 Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
400V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" L x 0.150" W (9.00mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.295" (7.50mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)