EPCOS - TDK Electronics B32560J6104J000
Part No.:
B32560J6104J000
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC 2DIP
Shipping
B32560J6104J000 Information
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
400V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" L x 0.193" W (9.00mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.303" (7.70mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)