EPCOS - TDK Electronics B32560J1334J000
Part No.:
B32560J1334J000
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 100VDC 2DIP
Shipping
B32560J1334J000 Information
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" L x 0.106" W (9.00mm x 2.70mm)
Height - Seated (Max):
0.224" (5.70mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)