EPCOS - TDK Electronics B32529C6473J
Part No.:
B32529C6473J
Package:
Radial
Description:
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD
Shipping
B32529C6473J Information
Package/Case:
Radial
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
400V
Dielectric Material:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)