EPCOS - TDK Electronics B32529C0824K000
Part No.:
B32529C0824K000
Description:
CAP FILM 0.82UF 10% 63VDC RADIAL
Shipping
B32529C0824K000 Information
Capacitance:
0.82 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
40V
Voltage Rating - DC:
63V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)