EPCOS - TDK Electronics B32529C0684M289
Part No.:
B32529C0684M289
Description:
CAP FILM 0.68UF 20% 63VDC RADIAL
Shipping
B32529C0684M289 Information
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
40V
Voltage Rating - DC:
63V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.177" W (7.30mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.374" (9.50mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)