EPCOS - TDK Electronics B32529C0564J289
Part No.:
B32529C0564J289
Description:
CAP FILM 0.56UF 5% 63VDC RADIAL
Shipping
B32529C0564J289 Information
Capacitance:
0.56 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
40V
Voltage Rating - DC:
63V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)