EPCOS - TDK Electronics B32522N6154K000
Part No.:
B32522N6154K000
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 450VDC RAD
Shipping
B32522N6154K000 Information
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
450V
Dielectric Material:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)