EPCOS - TDK Electronics B32522N6104M000
Part No.:
B32522N6104M000
Description:
CAP FILM 0.1UF 20% 450VDC RADIAL
Shipping
B32522N6104M000 Information
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
450V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)