EPCOS - TDK Electronics B32521N8682K000
Part No.:
B32521N8682K000
Description:
CAP FILM 6800PF 10% 630VDC RAD
Shipping
B32521N8682K000 Information
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)