EPCOS - TDK Electronics B32521C6104J189
Part No.:
B32521C6104J189
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC RADIAL
Shipping
B32521C6104J189 Information
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
400V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)