EPCOS - TDK Electronics B32521C1334M289
Part No.:
B32521C1334M289
Description:
CAP FILM 0.33UF 20% 100VDC RAD
Shipping
B32521C1334M289 Information
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)