EPCOS - TDK Electronics B32520C3154J189
Part No.:
B32520C3154J189
Description:
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC RADIAL
Shipping
B32520C3154J189 Information
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
160V
Voltage Rating - DC:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)