EPCOS - TDK Electronics B32520C0474M189
Part No.:
B32520C0474M189
Description:
CAP FILM 0.47UF 20% 63VDC RADIAL
Shipping
B32520C0474M189 Information
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
40V
Voltage Rating - DC:
63V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)