Comchip Technology ATV06B8V5JB-HF
Part No.:
ATV06B8V5JB-HF
Package:
DO-214AA, SMB
Description:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AA
Shipping
ATV06B8V5JB-HF Information
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
41.67A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)