Comchip Technology ATV04A400JB-HF
Part No.:
ATV04A400JB-HF
Package:
DO-214AC, SMA
Description:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMA
Shipping
ATV04A400JB-HF Information
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
40V
Voltage - Breakdown (Min):
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
64.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)