Comchip Technology ATV04A330J-HF
Part No.:
ATV04A330J-HF
Package:
DO-214AC, SMA
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMA
Shipping
ATV04A330J-HF Information
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)