Comchip Technology ATV02W600-HF
Part No.:
ATV02W600-HF
Package:
SOD-123F
Description:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SOD123
Shipping
ATV02W600-HF Information
Package/Case:
SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
60V
Voltage - Breakdown (Min):
66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
96.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.07A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)