Abracon LLC ATCC-211B-035-335M-T
Part No.:
ATCC-211B-035-335M-T
Package:
1411 (3528 Metric)
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 35V 1411
Shipping
ATCC-211B-035-335M-T Information
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)