Abracon LLC ATCC-211A-006-226M-T
Part No.:
ATCC-211A-006-226M-T
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 1206
Shipping
ATCC-211A-006-226M-T Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
4Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)