Assmann WSW Components A-TB762-HG02
Part No.:
A-TB762-HG02
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLOCK 2POS 45DEG 7.62MM PCB
Shipping
A-TB762-HG02 Information
Series:
A-TB762
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Mating Orientation:
45° (135°) Angle with Board
Current:
15 A
Voltage:
300 V