Assmann WSW Components A-TB762-HA07H
Part No.:
A-TB762-HA07H
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 7P SIDE ENT 7.62MM PCB
Shipping
A-TB762-HA07H Information
Series:
A-TB762
Positions Per Level:
7
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V