Assmann WSW Components A-TB762-HA02V
Part No.:
A-TB762-HA02V
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 2POS TOP ENT 7.62MM PCB
Shipping
A-TB762-HA02V Information
Series:
A-TB762
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V