Assmann WSW Components A-TB750-HA02V
Part No.:
A-TB750-HA02V
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 2P TOP ENTRY 7.5MM PCB
Shipping
A-TB750-HA02V Information
Series:
A-TB750
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V