Assmann WSW Components A-TB750-HA02H
Part No.:
A-TB750-HA02H
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 2POS SIDE ENT 7.5MM PCB
Shipping
A-TB750-HA02H Information
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Series:
A-TB750
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V