Assmann WSW Components A-TB508-T203SB
Part No.:
A-TB508-T203SB
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLOCK 3POS 45DEG 5.08MM PCB
Shipping
A-TB508-T203SB Information
Series:
A-TB508
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
45° (135°) Angle with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V