Assmann WSW Components A-TB500-VI03V
Part No.:
A-TB500-VI03V
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 3POS TOP ENTRY 5MM PCB
Shipping
A-TB500-VI03V Information
Series:
A-TB500
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
16 A
Voltage:
300 V