Assmann WSW Components A-TB500-TP04
Part No.:
A-TB500-TP04
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLOCK 4POS 45DEG 5MM PCB
Shipping
A-TB500-TP04 Information
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Series:
A-TB500
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
4
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
45° (135°) Angle with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V