Assmann WSW Components A-TB500-TP02
Part No.:
A-TB500-TP02
Description:
TERM BLOCK 2POS 45DEG 5MM PCB
Shipping
A-TB500-TP02 Information
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
45° (135°) Angle with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V