Assmann WSW Components A-TB500-TG03
Part No.:
A-TB500-TG03
Description:
TERM BLOCK 3POS 45DEG 5MM PCB
Shipping
A-TB500-TG03 Information
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
45° (135°) Angle with Board
Current:
15 A
Voltage:
300 V