Assmann WSW Components A-TB500-TC06
Part No.:
A-TB500-TC06
Description:
TERM BLK 6POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Shipping
A-TB500-TC06 Information
Positions Per Level:
6
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
15 A
Voltage:
300 V