Assmann WSW Components A-TB500-TA05
Part No.:
A-TB500-TA05
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 5POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Shipping
A-TB500-TA05 Information
Series:
A-TB500
Positions Per Level:
5
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
16 A
Voltage:
250 V