Assmann WSW Components A-TB500-TA04
Part No.:
A-TB500-TA04
Description:
TERM BLK 4POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Shipping
A-TB500-TA04 Information
Positions Per Level:
4
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
16 A
Voltage:
250 V