Assmann WSW Components A-TB500-T305
Part No.:
A-TB500-T305
Description:
TERM BLK 5POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Shipping
A-TB500-T305 Information
Positions Per Level:
5
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
8 A
Voltage:
300 V