Assmann WSW Components A-TB381-VM16
Part No.:
A-TB381-VM16
Description:
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.81MM
Shipping
A-TB381-VM16 Information
Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
16
Positions Per Level:
16
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Header Orientation:
Plug Wire Entry:
180°
Termination Style:
Screw - Pressure Clip
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Green
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C