Assmann WSW Components A-TB381-TV02SB
Part No.:
A-TB381-TV02SB
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLOCK 2POS 45DEG 3.81MM PCB
Shipping
A-TB381-TV02SB Information
Series:
A-TB381
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
45° (135°) Angle with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V